Cyceron
"Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy."

Aktualności

Dzień Patrona w Gimnazjum

Szkoła to miejsce, w którym zdobywamy wiedzę, nabywamy ważnych umiejętności, ale też w szkole uczymy się tego, jak żyć, w jaki sposób pielęgnować wartości, które są najważniejsze, takie jak: poszanowanie godności, tolerancja, dobro, pokój, wrażliwość na cudzą krzywdę. Przedstawicielami tych wartości był Święty Franciszek z Asyżu- patron Gimnazjum w Leśnicy.
04 października 2012r. odbył  się PG w Leśnicy Dzień Patrona połączony z Otrzęsinami klas pierwszych. Uroczystość ta miała szczególny charakter, ponieważ w tym roku obchodziliśmy Dzień Patrona  w dosyć nietypowy sposób.
03 października 2012r. cała społeczność uczniowska wyruszyła na podchody „Śladami świętego Franciszka”. Klasy IIA I IIB wychowawcami były autorami tego przedsięwzięcia.

Więcej…

 

Zestaw podręczników na rok szkolny 2012/2013

 

Więcej…

 

UWAGA FESTIWAL!!!

JUŻ PO RAZ DZIESIĄTY W NASZYM GIMNAZJUM ODBYŁ SIĘ FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ.
WIELKIE ŚWIĘTO MUZYKI, JĘZYKÓW OBCYCH ORAZ TALENTÓW MŁODZIEŻOWYCH

W PROGRAMIE UCZNIOWIE PREZENTOWALI M.IN. HITY
BONEY M, JAMESA BROWNA, ABBY CZY LMFAO.
W GALERII DOSTĘPNE SĄ JUŻ ZDJĘCIA


 

Święto Świętego Marcina

Tradycją stało się już Święto św. Marcina w Leśnicy, od początku też nasi uczniowie przygotowują przedstawienie na tę imprezę. W tym roku uczniowie klasy II A pod kierunkiem pani Eweliny Kilisz przedstawili scenkę z życia świętego Marcina.
Po raz pierwszy było tez święto św. Marcina obchodzone w Kadłubku, również tam pokazaliśmy nasze przedstawienie.

 

Podchody „Śladami Kultury Niemieckiej” w Opolu

Już po raz ósmy w ramach  Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim TSKN zorganizował  Podchody „Śladami Kultury Niemieckiej” w Opolu. Mają one na celu przybliżenie mieszkańcom województwa opolskiego kultury niemieckiej, niemieckiego dziedzictwa kulturalnego regionu oraz kulturalnego życia mniejszości niemieckiej.
Po raz pierwszy w projekcie tym wziął udział także zespół z naszego gimnazjum, w skład którego weszły uczennice z klasy III A: Marta Gomolla, Aleksandra Barton, Anna Ludwig i Dominika Gamża pod opieką pani Eweliny Kilisz.

Więcej…

 

Zwycięstwo "AKTYWNY - the movie" w Katowicach

Więcej…

 

I Dzień Wiosny

Dnia 21 marca 2012 r. odbył się w naszym gimnazjum uroczysty apel z okazji I Dnia Wiosny. Zobaczcie zdjęcia.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 Następna > Ostatnie >>
Strona 13 z 15